slider12slider7slider13slider14slider15slider16slider17slider18

Публікації

Борона и дисковий агрегат: короткий огляд сільськогосподарської техніки.

Борона и дисковий агрегат: короткий огляд сільськогосподарської техніки.

Борона – надзвичайно важлива складова успішної грунтової обробки і посівної кампанії у діяльності будь-якого аграрія. Однак, крім борон існують ще й унікальні дискові агрегати, також призначені для обробки грунту. Їх називають ще короткою дисковою бороною. Придбавши дисковий агрегат, аграрій практично відразу зможе відчути різницю між цими двома приладами. Дана сільськогосподарська техніка ідеально підходить для обробки грунту, на якому залишилися кукурудзяні і соняшникові стебла, внесена велика маса сидерата, який використали в якості добрива зеленого типу чи залишки полеглих хлібів. З допомогою коротких дискових борон можна забезпечити рівномірне перемішування грунтової маси і рослинних залишків на мінімальну глибину від трьох до п’ятнадцяти сантиметрів. У порівнянні з жорсткими робочими органами, диски ротуючого типу дозволяють виконувати якісну роботу, без забивання робочих частин в незалежності від кількості органічної маси (кукурудзи і соняшника включно).

Якщо порівнювати борону і дисковий агрегат, то останній, на відміну від борони, складається з двох рядів зубцюватих дисків, напівсферичного типу, діаметром від 560 до 610 міліметрів, які забезпечують інтенсивне змішування і подрібнення основної грунтової маси з рослинними залишками, навіть якщо поверхня землі значно затверділа. Усі диски виконують роботу по конкретно заданій глибині. Завдяки унікальній будові дискового агрегату (диски розташовані в шаховому порядку відносно один одного), відбувається суцільна обробка грунту, не залежно від загальної величини поверхні, яку обробляють. Відразу за дисками в агрегаті розташовані шкребки, котрі забезпечують рівномірний розподіл шару грунту, який оброблюється.

Також важливу роль у продуктивності праці даного сільськогосподарського приладдя відіграє висота рамної конструкції. Завдяки її значним розмірам, практично повністю забезпечується неможливість забивання робочого механізму органічною масою.

Коротка дискова борона – це універсальний агрегат, який у парі з трактором (tractor) за один прохід використовує практично увесь функціонал, необхідний для високоякісного обробітку грунту і передпосівної підготовки необробленого поля. В більшості випадків універсальний дисковий агрегат  не просто заміняє дискову борону, а й у кілька разів її перевершує. Багатофункціональність даного знаряддя заключається у наявності кількох робочих органів, пружинних розпушувачів і прокотуючих котків. 

Дисковий агрегат виконує наступні функції: підрізання і оброблення залишків поживного типу, подрібнення довгого стебла, перемішування грунту з рослинними залишками, вирівнювання, розпушування, передпосівну підготовку.

На ринку України найбільшою популярністю користуються наступні дискові агрегати:

  • Lemken Rubin (Лемкен Рубін), виготовлений німецьким виробником. Його орієнтована вартість близько 55 000 євро за шестиметровий агрегат. Він є досить дорогим в першу чергу через брендовість, саме тому аграрії частіше придивляються до не менш якісних, проте доступніших за ціновою політикою агрегатів.
  • Horsch Joker (Хорш Джокер) – досить потужний агрегат, невеликих розмірів (розмір дисків 520 мм) в порівнянні з іншими агрегатами (розмір дисків 610 мм). У парі з дисковим агрегатом даного типу може працювати трактор (tractor) значно меншої потужності.
  • Чеські виробники. Останім часом техніка чеського виробництва стала досить популярною серед українських аграріїв, адже її цінова політика набагато доступніша, адже виробники даних брендів менш розкручені, ніж їх німецькі аналоги і клієнт просто не переплачує за ім’я бренду. Наприклад, дисковий агрегат DBM заводу SMS CZ  з дисками на індивідуальній стійц,і за своєю конструкцію надзвичайно схожий на Lemken Rubin (Лемкен Рубин), а коштує дешевше – 40 000 – 42 000 євро. Чеська техніка вже давно отримує схвальні відгуки від українськтих аграріїв. Підтвердження цьому той факт, що протягом багатьох років саме чеські виробники є безперечними лідерами з продажу передпосівних агрегатів Kompaktomat (Компактомат), які суттєво відрізняються за своєю ціною і якістю від аналогічних відповідників.
◄ Назад
Випадкове фото

Навісний плуг


Вся фотогалерея >

Випадкове відео

Трактор Case з плугом Sukov

Вся відеогалерея >
Flag Counter